کاغذ دیواری

 

امروزه در تمام خانه های شیک و به روز طرح های جدیدی و قدیمی و دستی کاغذ دیواری بکار گرفته میشود برای پیدا کردن کاغذ های مرغوب به بازارهایی مربوطه مراجعه کنید کاغذ های بافت دار از نوع نقش برجسته تا طرحهای هندسی مدرن در بازار موجود است .

نکاتی در مورد کاغذ دیواری

1-کاغذ دیواری امروزه به دلیل داشتن نقش هایی متفاوت و زیبا میتواند تنها روی یکی از دیوار های نشیمن یا پذیرایی نقش آفرینی کند و مکمل لوازم خانه و رنگ دیگر دیوار ها شود .

2-کاغذ دیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان می تواند جایگزین خوبی برای رنگهای معمولی باشد بسیاری از افراد به دلیل داشتن الرژی به بوی رنگ، کاغذ دیواری را به دیگر پوشش ها ترجیح میدهند در ضمن در ساختار برخی رنگها سرب وجود دارد که برای سلامت کودکان مضر است ولی کاغذ دیواری غالبا سلامت محور است .

3-کاغذ دیواری های جدید که در بازار وجود دارند معمولا الیافی قابل شستشو ،ضد خش و ضربه ،آکوستیک و با طول عمر بالا و مرغوب هستند و میتوانند جایگزین خوبی برای دیگر پوشش های دیوار باشند .

4-کاغذ دیواری هایی که رنگ گرم مانند :زرد ،آجری،نارنجی،قرمز،زرشکی و هلویی دارند محیط را دلنشین و جذاب میکنند با استفاده از این رنگها میتوان فضا را غیر رسمی ،دنج و خوشایند کنید بهتر است از این رنگها در اتاق نشیمن ،اتاق غذا خوری و محلی که برای دور هم جمع شدن در نظر گرفته اید استفاده کنید .

5-به یاد داشته باشید که اگر الگوی کاغذ دیواریتان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط  افقی و عمودی قرار داشته باشند نقش کاغذ دیواری بر محیط غلبه خواهد کرد به نحوی که مبلمان و سایر وسایل داخل اتاق کمتر دیده میشود.

6-با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح های قطری و زیگزاگ دارند میتوان محیط را زنده و پویا جلوه داد.

7- با استفاده از کاغذ دیواری هایی که طرح هایی گلدار و شلوغ دارند میتوان محیط را کوچکتر نشان داد .

8-با استفاده از طرحهای افقی میتوان خانه را وسیعتر و پهن تر از آنچه هست نشان داد.

9-با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله میتوان دیوارها را بلند تر جلوه داد.